Pierniczkowe FAQ

Pierniczki mają wiele tajemnic, ale na pewno nie ukryją nic przede mną! Za dobrze je znam! 🙂

A tak na poważnie, zadajecie mi bardzo wiele różnych pytań, jak np.:

  • Ile czasu zajmuje zrobienie pierniczków
  • Jak wcześnie muszę złożyć moje zamówienie?
  • A co z płatnością?
  • Czemu nie mogę zamówić pierniczków na ostatnią chwilę?
  • Czy istnieje możliwość wysyłki pierniczków?

W tym krótkim FAQ postaram się odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Was pytania. 🙂

Jak długo trwa produkcja pierniczków?

Tak naprawdę trudno określić jest czas jaki zajmuje zrobienie pojedynczego dekorowanego ciasteczka, wszystko zależy od złożoności wzoru, technik użytych do dekoracji itd.
Dekorowanie pierniczków jest czynnością wieloetapową - najpierw trzeba je wypiec, później wylukrować tło, jak tło wyschnie nanosić kolejne elementy. Czasami praca trwa 1 dzień, a czasami 2-3 dni.

Jak wcześnie muszę złożyć zamówienie?

Zawsze na to pytanie, odpowiadam: „Im wcześniej tym lepiej!” 🙂

Czas oczekiwania na realizację zamówienia to zwykle ok. 2-3 tygodnie od potwierdzenia zamówienia, (może to być krócej ale bywa też dłużej) w zależności od ilości zamówień które w danym momencie robię i jak wygląda mój grafik na dany czas. W związku z tym najlepiej składać zamówienia jak najwcześniej.

Dlaczego nie mogę złożyć zamówienia pierniczków na ostatnią chwilę?

Pierniczki są wykonywane ręcznie, potrzebują więc czasu.

Ze względu na zamówienia złożone z wyprzedzeniem mogę nie mieć czasu żeby zrealizować zamówienie złożone w ostatniej chwili. Jeżeli chcesz zamówić pierniczki, a zostało już mało czasu, napisz do mnie żeby zapytać jak wygląda mój grafik na dany czas. 

Jak długo trwa produkcja pierniczków?

Tak jak napisałam wyżej, wszystko zależy od dekoracji. 🙂

Ze względu na to, że pierniczki muszą dobrze wyschnąć aby były gotowe do wysyłki czy też odbioru, zakładam, że sama dekoracja zajmuje do 3 dni roboczych (nie wliczając w to czasu na przygotowanie ciasta i wypiek, projekt, spakowanie itd.).

Jak wcześnie muszę złożyć zamówienie? Czas realizacji zamówienia.

Zawsze na to pytanie, odpowiadam: „Im wcześniej tym lepiej!” 

Czas oczekiwania na realizację zamówienia to zwykle ok. 2-3 tygodnie od złożenia zamówienia, (może być krócej ale bywa też dłużej) w zależności od ilości zamówień które w danym momencie robię i jak wygląda mój grafik na dany czas. W związku z tym najlepiej składać zamówienia jak najwcześniej, abym mogła zarezerwować sobie termin na ich realizację.

Przy dużych zamówieniach potrzebuję trochę więcej czasu na ich realizację.

Przy zamówieniach wysyłkowych trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe kilka dni zapasu, żeby była pewność że przesyłka trafi do Ciebie na czas.

Czy możliwa jest wysyłka?

Oczywiście! Pierniczki wysyłam bez problemu po całej Polsce. 🙂
Paczki z pierniczkami wysyłam Kurierem (zwykle FedEx), zawsze z opcją „OSTROŻNIE!”. Pierniczki muszą dotrzeć do Ciebie w całości, dlatego nie oszczędzam na folii bąbelkowej i innych zabezpieczeniach.
Koszt przesyłki: 20 zł kurier, 18zł paczkomat

Barwniki spożywcze wykorzystywane w dekoracji

Do dekoracji pierniczków lukrem i masą cukrową wykorzystuję barwniki spożywcze w proszku, żelu lub płynie. Są to certyfikowane bawrniki najwyższej jakości, od sprawdzonych producentów. Wykorzystuję je w śladowych (czytaj: bezpiecznych) ilościach, dlatego nie bój się ich w składzie.

Cennik

Jeżeli interesują Cię przykładowe ceny zapraszam na stronę Cennik 🙂

Opłata za zamówienie

Zamówienia realizuję po wpłynięciu pieniędzy za zamówienie na konto. W wiadomości prześlę wycenę pierniczków wraz z kosztem przesyłki.
W przypadku pierniczków np. na Boże Narodzenie, Wielkanoc itp. (nie personalizowanych) zamówienia przyjmowane są przez mój sklepik i tam opłacane. 🙂

Dlaczego nie mogę zamówić pierniczków na ostatnią chwilę?

Pierniczki są wykonywane ręcznie, potrzebują więc czasu. Ze względu na zamówienia złożone z wyprzedzeniem mogę nie mieć czasu żeby zrealizować zamówienie złożone w ostatniej chwili. Jeżeli chcesz zamówić pierniczki, a zostało już mało czasu, napisz do mnie żeby zapytać jak wygląda mój grafik na dany czas. 🙂

Skład pierniczków

Wszystkie moje wyroby wykonuję ze świeżych produktów.

Pierniczki wykonuję od początku do końca ręcznie, ze świeżych produktów od lokalnych dostawców z mojego regionu.

Moje pierniczki wykonuję według własnej receptury. Wykorzystuję  miody z naszej rodzinnej pasieki (tak - w mojej rodzinie od dawna zajmujemy się pszczelarstem 😉 ), sporządzoną własnoręcznie przyprawę piernikową, masło 82%, mąkę oraz inne produkty od lokalnych zaufanych dostawców.

Możliwe alergeny

W pierniczkach wykorzystywana jest mąka pszenna zawierająca gluten, masło z mleka,  jajka pasteryzowane oraz albumina (białko jaja kurzego w proszku pasteryzowane).